Gwiezdne Wojny – przybywa nowa część

Gwiezdne Wojny to uznana seria filmów science fiction. Ta space opera przyczyniła się do stworzenia wielu pobocznych wydawnictw literackich, komiksów, zabaw oraz gadżetów.

Nieprzerwanie od momentu debiutu pierwszego filmu na wielkim ekranie, czyli 1977 roku, seria raduje się ogromną popularnością. Filmy czerpią niezwykle mnóstwo z archetypowych form oraz tematów z literatury klasycznej. Większość osób jest jednoznacznie opisana także znajduje się po jakiejś ze stron – jasnej lub ciemnej strony mocy. To oczywiście moc zdaje się posiadać największy nacisk na postęp wydarzeń. Wybrańcy, którzy posiedli jej tajniki mogą przemieszczać przedmioty bez fizycznego kontaktu, czytać w myślach, oddziaływać na wynik bitew.

Obrazy z linii STAR WARS poruszają szereg interesujących zagadnień. Akcja także sens filmu zdają się analizować mechanizm systemów autorytarnych. W obrazie doświadczamy tematów powiązanych z załamaniem starego układu oraz systemu sprawowania kontroli – w tym przypadku republiki. Gwiezdne Wojny przedstawiają naturę gniewu i agresji. Jej palącą naturę. Zło bierze się z duszy również z szkodliwych doświadczeń bohaterów. Seria filmów to dodatkowo konflikt pomiędzy technologią, zaś mocą, czyli czymś będącym poza racjonalnym systemem pojmowania.

STAR WARS to wyjątkowa seria, która aktualnie oczywiście na trwałe wprowadziła się w pamięć wielbicieli kina i popkultury. Wykreowane światy oraz sylwetki bohaterów od lat rozwijają wyobraźnię maniaków kina na całym globie. STAR WARS to aktualnie więcej, aniżeli tylko część filmów. To całkowite uniwersum i recepta na spędzanie wolnego czasu. Wśród fanów powszechne są eventy, gdzie przebierają się za ulubione postaci.

Fani Star Wars są rozrzuceni po całym globie. Tym bardziej pozytywną relacją jest fakt, że niedługo powstanie już ósmy film z kolei. Zatytułowany The Last Jedi produkt, jest zapowiedziany na następną część 2017 roku. Wielu miłośników serii obawia się o jakość obrazu ze powodu na zdobycie praw do produkcji przez studio Walt Disney Pictures. Jednak swobodnie można rzec, iż stara część udowodniła zachowanie wysokiego poziomu serii. Mimo wszystko, nie można się oprzeć wrażeniu, że film zdaje się być skierowany do nieco młodszego adresata. Zarówno wybór postaci, jak i dialogów na owo sugeruje. Gwiezdne Wojny to jednak jeszcze kawał porządnej fantastyki i całość wskazuje na to, że marka serii szybko nie zgaśnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *