Wielu pracodawców w pakiecie benefitów oferuje swoim pracownikom pakiety medyczne. Często dają też możliwość uwzględnienia w pakiecie członków rodziny pracownika. Wydaje się to coraz częstsza praktyka, ale czy pakiety medyczne rzeczywiście są tak przydatne?

Zawartość pakietów
Podstawowa opieka medyczna, szczepienia, konsultacje na miejscu i telefoniczne to zwykle zawartość podstawowych pakietów. Bardziej wyszukanych specjalistów trzeba będzie szukać już w pakietach rozszerzonych, więc czy jest sens brania pakietów podstawowych, kiedy do np. kardiologa trzeba będzie umawiać się osobno? Tę decyzję musicie podjąć już sami.

Jak dobrać pakiet?
Zalecamy rozeznać się w pakietach, jakie oferują lokalne przychodnie i samemu zdecydować, który z pakietów najbardziej odpowiada naszym aktualnym potrzebom i oczekiwaniom. Być może dobrym pomysłem byłoby pójście na kompleksowe badania przed dobraniem pakietu, żeby wiedzieć, jakich lekarzy możemy najbardziej potrzebować.

Lepiej mieć, niż nie mieć
Wiele osób wychodzi z założenia, że nie potrzebuje pakietu medycznego, bo rzadko chorują. Warto jednak wspomnieć, że podstawowe pakiety zwykle zwracają się już po pierwszej wizycie, a koszt miesięczny utrzymania tego pakietu to często okolice 50 – 80 zł. Dwa razy taniej niż pojedyncza wizyta prywatna u internisty. Poza tym warto dbać o swoje zdrowie i przynajmniej raz na jakiś czas się przebadać, żeby mieć pewność, że wszystko z nami w porządku.

Zalety pakietów medycznych
Korzystanie z prywatnych pakietów medycznych ma też innego asa w rękawie… a nawet kilka. Jednym z nich zdecydowanie jest wygoda. Kilkoma kliknięciami w aplikacji jesteśmy w stanie umówić się na wizytę, czasami nawet tego samego dnia. Dodatkowo lekarze mają do pacjenta podejście inne, niż to, które znamy z państwowych przychodni. Oczywiście wszystko zależy od lekarza, ale z własnych doświadczeń i tych, które można znaleźć w internecie, możemy stwierdzić, że w prywatnych placówkach medycznych podejście jest bardziej indywidualne i nie trzeba bać się o zły humor lekarza, który od kilku godzin bez przerwy obsługuje kolejkę pacjentów.

Podsumowanie
Podsumowując, decyzję o ewentualnym przystąpieniu do pakietu medycznego powinno podjąć się indywidualnie na podstawie swoich oczekiwań i dokonanego rozeznania. W końcu nikt oprócz Ciebie nie wie, co będzie dla Ciebie najlepsze… może jeszcze oprócz lekarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *