Parki miejskie to prawdziwa ostoja spokoju w centrum miasta. Pozawala odetchnąć od biegu i ciągłego zgiełku. Większości to miejsce kojarzy się jedynie z zielenią. Drzewa, trawy, krzewy, to wszystko tworzy panoramę parku. Jednak rośliny to nie wszystko. Ścieżki, ławki, mała architektura, to też jest częścią parku. Ale jak to aranżować? Jak o to dbać? Zobaczmy!Zacznijmy od zewnątrz. Choć nie jest to u nas tak popularne, jak na zachodzie, to część parków okalają murki czy mury. Te często wyłożone są klinkierem, co nadaje eleganckiego charakteru otoczeniu. Jednak jakoś trzeba to wykończyć! To tego świetnie nada się fuga grafitowa, która wypełni przestrzenie między klinkierem.

No dobrze, chodźmy teraz w głąb parku. Co pierwsze rzuca się w oczy? Zieleń, najczęściej traw. Choć wiele osób wie jak o nią dbać, to równie wiele nie wie, że o sprzęt np. Kosiarki, również trzeba dbać! Do tego świetnie nada się kompresor dwutłokowy, który pomoże nam uprzątnąć maszyny. W końcu głupio by było, gdyby niekoszona trawa zagrodziła nam drogę do ławek czy altan. W końcu te, choć z pewnością mniej liczne niż rośliny, stanowią centrum życia parku. To na nich przesiadujemy i odpoczywamy, dlatego ich dobra aranżacja powinna być kluczowa.

Warto zadbać o to, by ławki i altany były pomalowane na jasne i ciepłe kolory, by nadać całości przyjaznego klimatu. Do tego zadania świetnie nada się kompresor bezolejowy cichy. Choć do jego obsługi potrzeba pewnych umiejętności, to korzystanie z niego pozwoli nam na zaoszczędzenie na farbie i da możliwość uzyskania idealnej i równej powierzchni farby.

Jednak farba, to nie jedyna rzecz, jaką może nakładać kompresor Stanley dwutłokowy. Impregnat koloryzujący do kostki brukowej to kolejna rzecz, do której świetnie może posłużyć. Szczególnie w parkach, gdzie brukowanych ścieżek jest bez liku. Nie ma się z resztą czemu dziwić. Stanowią jeden z najważniejszych elementów parku, pozwalając na przyjemne i łatwe spacery po równym terenie. Dlatego warto je wyznaczać tam, gdzie ludzie ich potrzebują.

Jednym ze sposobów jest poczekanie z brukowaniem ścieżek do momentu aż ludzie sami je wyznaczą, a dopiero później nanieść na nie bruk i impregnat. Jak więc widać pomysłów na aranżacje parków jest sporo, a te to jedynie kropla w morzu koncepcji. Warto poszukać inspiracji, by później stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie będzie się chciało odpoczywać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *