Akcesoria dla snowboardzistów - które wybrać?

Czy jest ktoś, kto nie uwielbia bajerów? Każda osoba posiada jakiegoś bzika, nie wszyscy na punkcie gadżetów oczywiście, chyba że uprawia się taki sport, jak jeżdżenie na desce w górach albo jazda na nartach. Wtedy akcesoria nie tylko sprawiają radość, lecz także uprzyjemniają życie. Nie mowa tutaj tylko o zabawkach, lecz o użytecznych przedmiotach, które po prostu uważa się za bajery. Bez nich również można przeżyć i cieszyć z danej aktywności, jednak niektóre elementy umilają, a także czasami również najzwyczajniej usprawniają uprawianie zimowego sportu.

Pomijając oczywiście prymarnego zestawu narciarskiego, czyli deski, butów, nauszników i rękawic (najfajniej takich, w których bez problemu korzystać można z telefonu), z gadżetów dodatkowych wymienić można przykładowo okulary sportowe, po założeniu których można bez problemu zjeżdżać po śniegu. Nie mówi się tu tutaj o szkłach korekcyjnych oczywiście, ale o goglach dla sportowców. Poza tym taki sportsmen musi mieć kask, a im lepszy, tym pewniejszy.

Posiadając w komplecie podstawowe wyposażenie, wypadałoby to jakoś transportować. Warto zatem zastanowić się nad ciekawym, niezbyt ciężkim i wygodnym etui na transportowanie całego zestawu narciarza. Dobrze jest również kupić sobie niestandardową wysuszarkę dla kombinezonów narciarskich, by takie, które są przepocone i brudne śniegiem, i prawdopodobnie mogą zwyczajnie bez potraktowania ich suszarką nie osuszyć się w pełni przez parę godzin. Poza tym trzeba również właściwie troszczyć się o swój sprzęt, nie należy zatem przeoczyć pamiętania o zapasowych detalach, jak również o smarowidłach, woskach do nart. Należy również pomyśleć o konieczności zakupu ochraniaczy na kręgosłup i tak dalej.

Z nieobowiązkowych zabawek zainwestować można w długo utrzymujący odpowiednią temperaturę kubek termiczny. Rozgrzewająca herbata na stoku nie jest przenigdy nietrafionym pomysłem. Jeśli mowa o ociepleniu się, warto również mieć na uwadze, iż po powrocie ze stoku nie jednorazowo przez długi okres czasu nie można odtajać, jeśli nie posiada się ciepłego swetra, butów… oraz bielizny. Choć mogłoby się wydawać inaczej, grube skarpetki to sprawa najwyższej wagi, a to również można określić pewnego rodzaju gadżetem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *